Nowy ranking firmy INFO-EKSPERT

Toyota C-HR liderem względem wartości rezydualnej

2021-03-18

Jak wynika z nowego rankingu firmy INFO-EKSPERT, Toyota C-HR najlepiej utrzymuje wartość po 5 latach użytkowania ze wszystkich samochodów dostępnych w Polsce w 2020 roku. Trzy kolejne modele marki – Yaris, Corolla i RAV4 – znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Yaris uzyskał najlepszy wynik w segmencie B, Corolla – w segmencie kompaktów.

Firma INFO-EKSPERT przeanalizowała wartości rezydualne samochodów oferowanych na polskim rynku w 2020 roku. Pod uwagę brane były m.in. koszty eksploatacji samochodu przez 5 lat, przy założonym przebiegu rocznym nie większym niż 15 tys. km. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu analitycy przyznali Toyocie C-HR.

Z analizy INFO-EKSPERT wynika, że Toyota C-HR utrzyma po 5 latach 56,9% początkowej wartości. Jest to o 0,5% więcej od modelu zajmującego drugie miejsce i o 4,9% więcej od auta zamykającego pierwszą dwudziestkę.

Dane te pokazują, że wybór marki i modelu może znacząco wpłynąć na wysokość kwoty, jaką będzie można uzyskać podczas sprzedaży auta po latach użytkowania. Różnica między wartością odsprzedaży modeli porównywalnych pod względem segmentu, napędu i wyposażenia może sięgać kilku tysięcy złotych. Wartość rezydualna wpływa nie tylko na całkowity koszt posiadania auta, ale także na wysokość rat w leasingu.

Obok Toyoty C-HR w pierwszej dziesiątce rankingu INFO-EKSPERT znalazły się jeszcze trzy modele Toyoty. Są to Yaris, Corolla i RAV4. Yaris uzyskał wynik RV 54,5% i zajął pierwsze miejsce w segmencie B oraz szóste w ogólnym zestawieniu. Na ósmym miejscu znalazła się Toyota Corolla. Po 5 latach auto utrzyma 53,9% wartości początkowej, co daje mu pierwsze miejsce pod względem RV w segmencie C. RAV4 uzyskał wynik 53,8%, co sytuuje go na dziewiątej pozycji w rankingu.

Toyota C-HR istnieje na rynku od 2016 roku. Wraz z jej debiutem Toyota weszła na europejski rynek kompaktowych crossoverów. Model wniósł do segmentu nowe spojrzenie na tę klasę aut, wprowadzając odważną stylistykę, nową modułową platformę TNGA i napęd hybrydowy. W 2019 roku auto przeszło facelifting i obecnie – jako jedyny crossover na rynku – jest dostępne z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru o mocy 122 KM lub 184 KM.

/

Firma INFO-EKSPERT jest wydawcą katalogów i programów komputerowych, służących do profesjonalnej wyceny oraz szacowania wartości rezydualnych pojazdów samochodowych. Spółka jest ściśle związana ze środowiskiem rzeczoznawców samochodowych.

Źródło danych: Auto Katalog SAMAR oraz INFO-EKSPERT

Dowiedz się więcej

Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych Toyota liderem rynku Toyota liderem rynku 5857 rejestracji modeli marki w styczniu Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Toyota C-HR Black Edition Toyota C-HR Black Edition Poznaj wersję specjalną hybrydowego crossovera Toyota C-HR w nowej wersji GR Sport Toyota C-HR w nowej wersji GR Sport Dostępna już od stycznia 2021 roku Nowa Toyota C-HR GR SPORT czeka tuż za rogiem. Nowa Toyota C-HR GR SPORT czeka tuż za rogiem. Zarejestruj się, aby dowiedzieć się więcej. Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Samochód rodzinny Samochód rodzinny Jaki kupić? Najlepszy SUV Najlepszy SUV Jaki wybrać?