1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Dni Otwarte nowej Toyoty Yaris. Mocna hybryda debiutuje na polskim rynku
12 kwietnia 2024

W dniach 15-20 kwietnia Dni Otwarte nowej Toyoty Yaris

Na polskim rynku debiutuje 130-konna hybryda

15-20 kwietnia w salonach Toyoty w Polsce odbędą się Dni Otwarte nowego Yarisa. Będzie to doskonała okazja, by przetestować nową
130-konną hybrydę, a także zapoznać się z nową wersją Premiere Edition.

Yaris jest jednym z najpopularniejszych samochodów segmentu B w Polsce. U dilerów Toyoty debiutuje właśnie model z 2024 roku produkcji. Z tej okazji w salonach marki w dniach 15–20 kwietnia odbędą się Dni Otwarte, podczas których będzie można się zapoznać z odświeżonym autem, z nową wersją specjalną Premiere Edition oraz z nowym napędem hybrydowym o mocy 130 KM.

To nie jedyne nowości. Miejski samochód Toyoty został też wyposażony w ulepszone systemy wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania
Toyota T-Mate, nowe cyfrowe zegary i większe ekrany systemu multimedialnego.

Yaris z napędem hybrydowym o mocy 130 KM

Najwyższe wersje wyposażenia nowego Yarisa – GR SPORT oraz Premiere Edition – są dostępne z nowym napędem hybrydowym 1.5 Hybrid Dynamic Force 130 KM. Dzięki zastosowaniu nowych elementów przekładni hybrydowej charakteryzuje się on nie tylko większą mocą, lecz również wyższym momentem obrotowym. Yaris z mocną hybrydą rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,2 s i ma lepszą elastyczność – czas przyspieszenia od 80 do
120 km/h wynosi 7,5 s.

Nowy napęd zachwyca też swoją wydajnością i oszczędnością. Średnie zużycie paliwa wynosi 4,2–5,1 l/100 km (cykl mieszany WLTP). Pomocny okazał się tu zwłaszcza układ o nazwie Predictive State of Charge Control. Podczas jazdy ze wzniesienia lub w korku wykorzystuje on dane z nawigacji, by dopasować naładowanie baterii do trasy czy natężenia ruchu i jak najefektywniej korzystać z napędu elektrycznego.

Dotychczasowy napęd hybrydowy o mocy 116 KM jest oferowany w nowym Yarisie równolegle.

Specjalna wersja Premiere Edition

W gamie modelowej odświeżonego Yarisa dostępna debiutuje nowa wersja specjalna – Premiere Edition. Auto w tej odmianie ma kompletne wyposażenie, w tym m.in.:

  • wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD),

  • 17" felgi aluminiowe z oponami 205/45 R17 – wzór Premiere Edition

  • klimatyzację automatyczną (dwustrefową) z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe-X®,

  • Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"),

  • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD),

  • nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych.

Dodatkowo wersję Premiere Edition można doposażyć w Pakiet Skyview zawierający dach panoramiczny z ręcznie sterowaną oraz Pakiet Premium Audio JBL.

Wersję Premiere Edition można zamówić także w kilku dwukolorowych wariantach z czarnym dachem i lakierami Neptune Blue, Platinum Pearl White lub Shimmering Silver.

Cennik nowej Toyoty Yaris