1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Professional rośnie szybciej niż rynek. PROACE CITY i PROACE w Top 10 najpopularniejszych modeli
9 maja 2024

PROACE CITY i PROACE w Top 10 najchętniej wybieranych aut użytkowych i coraz silniejsza pozycja Toyota Professional

Pojazdy z linii Toyota Professional są coraz chętniej wybierane przez klientów. Tylko od stycznia do kwietnia zarejestrowano 4106 egzemplarzy tych aut, co daje wzrost o 44% rok do roku. Wśród modeli użytkowych dużą popularnością cieszą się PROACE CITY oraz PROACE, natomiast Hilux jest niekwestionowanym liderem w segmencie pick-upów.

Toyota Professional stopniowo umacnia swoją pozycję na rynku. Przez pierwsze cztery miesiące 2024 roku zarejestrowano już 4106 aut osobowych i dostawczych tej linii, co oznacza wzrost o 44% w porównaniu do poprzedniego roku. Ten dynamiczny wzrost jest szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę, że w tym samym okresie rynek ogółem wzrósł zaledwie o 8%. Tylko w kwietniu na drogi wyjechało 1288 aut spod znaku Toyota Professional, czyli o 84% więcej niż w kwietniu 2023 roku.

W rankingu 10 najpopularniejszych aut użytkowych od początku roku drugie miejsce zajmuje PROACE CITY, a na ósmej pozycji znajduje się PROACE. Z kolei w kwietniu PROACE CITY cieszył się największym zainteresowaniem, a PROACE uplasował się na siódmym miejscu.

PROACE CITY z coraz większym udziałem w segmencie

Największą popularnością z całej gamy Toyota Professional nadal cieszy się PROACE CITY. W samym kwietniu salony opuściły 784 egzemplarze tego modelu, a od stycznia już 2151 aut. PROACE CITY posiada imponujący udział w swoim segmencie wynoszący 34,6%. Przez cztery miesiące zarejestrowano 1258 wersji dostawczych van oraz 893 z nadwoziem osobowym Verso.

PROACE z kolei umocnił swoją pozycję na drugim miejscu w segmencie MDV, a z 373 rejestracjami w kwietniu osiągnął udział na poziomie 19,7%. W sumie przez pierwsze cztery miesiące roku na drogach pojawiło się 1205 nowych egzemplarzy tego modelu, przy czym 679 wersji osobowych Verso i 526 egzemplarzy z nadwoziem van.
Segment pick-upów niezmiennie ma jednego lidera w postaci Toyoty Hilux, która posiada udział wynoszący aż 47,9%. W kwietniu zarejestrowano 106 egzemplarzy tego niezawodnego i wszechstronnego auta, a od stycznia – 693, co stanowi więcej niż łączna liczba trzech kolejnych konkurentów.