1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Toyota Corolla - jaki silnik wybrać?

toyota corolla

Toyota Corolla to jedna z największych wizytówek japońskiego producenta i najlepiej sprzedający się samochód w historii. Stanowi połączenie dynamiki, niezawodności oraz doskonałych jednostek napędowych, które od lat zachwycają kierowców. Jest to model Toyoty, który obecnie występuje w kilku wariantach - w skład XII już generacji wchodzą nowa Corolla Sedan, Hatchback, Kombi oraz Cross. W każdym z aut zastosowano nowoczesne silniki, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej - dzięki temu wybór wymarzonego samochodu będzie dla Ciebie o wiele łatwiejszy!

Toyota Corolla XII - oszczędne samochody nowej generacji

Toyota Corolla to model, który od 1966 roku przeszedł drogę od segmentu C do B, by pod koniec XX wieku zostać najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie. Od samego początku imponował eleganckim nadwoziem, niewielkim spalaniem oraz doskonałymi osiągami, świetnie sprawdzając się zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. Początkowo silniki benzynowe w Toyocie Corolli posiadały moc od 60 do 78 koni mechanicznych. Dzisiaj jednostki napędowe w tym modelu są dużo potężniejsze, zapewniając znakomite wrażenia z jazdy i spełniając oczekiwania najbardziej wymagających kierowców.

Obecnie Toyota Corolla występuje w kilku wariantach, a każdy z nich może być wyposażony w inny silnik. Czym charakteryzują się poszczególne jednostki napędowe?

Jaki silnik Toyoty Corolli? Benzynowy lub hybrydowy!

W XII generacji Corolli Toyota postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych kierowców, oferując nowoczesne napędy hybrydowe. Są one dostępne w najnowszych modelach, zapewniając z jednej strony doskonałe osiągi, a z drugiej niezawodność na przestrzeni wielu lat. Oczywiście japoński producent nie zapomniał również o miłośnikach klasycznych silników zasilanych benzyną - również oni znajdą w nowej Corolli coś dla siebie.

Nowa generacja Toyoty, czyli silnik 1.8 Hybrid 140 KM lub 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM

Hybrydy cieszą się rosnącą popularnością wśród kierowców. Połączenie silnika spalinowego z elektrycznym ma bowiem wiele zalet - tą najważniejszą jest dużo mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z silnikami benzynowymi o podobnych gabarytach, masie i mocy jednostki napędowej. Co więcej, hybrydy odzyskują energię podczas hamowania, są bardziej odporne na usterki, zapewniają bezproblemową eksploatację i dają nieoceniony komfort jazdy. Warto również dodać, że możliwości silnika hybrydowego mogą być równie duże, co spalinowego, dzięki czemu jego użytkownicy nie muszą obawiać się mniejszych prędkości lub gorszego przyspieszenia.

W nowej generacji Toyoty Corolli stosowane są dwa rodzaje silników hybrydowych - 1.8 Hybrid 140 KM oraz 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM. Czym się wyróżniają?

  • Silnik 1.8 Hybrid 140 KM. To najczęściej wybierany napęd w samochodach Toyoty, który znaleźć można w modelach Corolla Hatchback oraz Kombi. Wyróżnia się przede wszystkim większą o 18 KM mocą w porównaniu do układu hybrydowego 4. generacji, który był stosowany w Corolli z lat 2018-2022. Wynika to z potężniejszego silnika elektrycznego, w którym zastosowano akumulator o większej pojemności oraz nowe oprogramowanie sterujące. Bardzo istotną kwestią jest również mniejsze średnie spalanie - od 4,4 do 4,7 litra, w zależności od wybranego modelu. A jak wygląda kwestia osiągów? 9,1-9,4 s, by osiągnąć prędkość 100 km/h!
  • Silnik 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM. Alternatywą dla jeszcze bardziej wymagających kierowców jest motor napędowy, który osiąga niemal 200 KM mocy. To, wraz z przeprogramowaną skrzynią biegów oraz maksymalnym momentem obrotowym 206 Nm, pozwoliło osiągnąć niesamowity wynik - 7,7 s do 100 km. W przypadku tego silnika spalanie wynosi zaledwie 4,4 litra, co jest doskonałym wynikiem, zważywszy na moc napędu. Gdzie można znaleźć 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM? W Toyocie Corolli Hatchback i Kombi.

Warto dodać, że w modelu Toyota Corolla Cross zastosowano nieco silniejszy silnik wersji 2.0 Hybrid Dynamic Force 2.0 197 KM, który dzięki wysokiej jakości głowicy (i uszczelkom pod głowicą) oraz kompaktowym wymiarom jest jednym z najlepszych napędów hybrydowych dostępnych na rynku. Warto również pamiętać o tym, że nowa Toyota Corolla to wysokiej jakości napęd rozrządu, wtrysk paliwa oraz manualne i automatyczne skrzynie biegów, dzięki którym trudno o awarię pojazdu nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji.

Toyota Corolla Sedan z silnikiem spalinowym 1.6 Valvematic o mocy 132 KM

W ofercie Toyoty znaleźć można również silniki spalinowe, które są obecne np. w Corolli Sedan z lat 2019 - 2020. Napęd 1.6 o mocy 132 KM (VALVEMATIC DUAL VVT-I) to przyspieszenie na poziomie 9,7 s, prędkość maksymalna 200 km/h oraz średnie spalanie ok. 6 l. Stanowi więc idealną alternatywę dla miłośników klasycznych rozwiązań o dużej mocy, doskonałych danych technicznych oraz z automatycznymi lub manualnymi skrzyniami biegów. Dzięki niezawodnej pracy silnika możesz liczyć na wiele lat przyjemnej i bezproblemowej jazdy!

Pamiętaj! Choć to, co znajduje się pod maską Corolli, dla wielu kierowców jest najważniejsze, w poszczególnych modelach możesz także dobierać inny osprzęt. Dostępne są one w kilku wariantach - ze skrzynią manualną lub automatyczną, odmiennymi rozmiarami felg czy różnymi systemami multimedialnymi. Dzięki temu możesz dowolnie kreować wygląd i możliwości swojej Toyoty, dopasowując ją w pełni indywidualnie do własnych potrzeb.

A może używana Toyota Corolla z silnikiem benzynowym lub dieslem?

W ofercie naszego salonu Toyoty znajdziesz nie tylko pojazdy nowe z lat 2021 - 2023, ale również używane, w tym modele GR Yaris, Auris i wiele innych. Dzięki temu możesz inwestować m.in. w auta z silnikami benzynowymi, które współpracują z instalacją gazową, a także popularne diesle (np. 1.4 D-4D) - w zależności od indywidualnych preferencji. Nasze samochody z rynku wtórnego posiadają niewielkie przebiegi, są bardzo dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego i zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo. To pewny zakup polecany osobom poszukującym oszczędności, którzy pomimo ograniczonego budżetu pragną spełnić swoje marzenie o wspaniałym, niezawodnym samochodzie z najwyższej półki!

Nie wiesz jaki silnik w Corolli wybrać? Skontaktuj się z naszym salonem albo odwiedź go osobiście - wykwalifikowani pracownicy przekażą Ci więcej informacji i pomogą w podjęciu najlepszej decyzji. A może chcesz skorzystać z możliwości modernizacji swojego samochodu albo zyskać dostęp do najlepszych części zamiennych? Pomożemy Ci w każdej sytuacji! Toyota Sabaj Łódź to nie tylko sprzedaż nowych i używanych pojazdów marki Toyota, ale również profesjonalny serwis, w którym możesz liczyć na kompleksowe wsparcie. Zadbamy o Twój pojazd w sposób profesjonalny, również pod kątem usuwania usterek silnika oraz innych podzespołów.

Autor: Piotr Czernecki